Nenechajte si ujsť! Dni Goodie už len do polnoci.

Chcete sa schovať pred dotieravým bodavým a krvisajúcim hmyzom? Zakryte sa pred hmyzími senzormi pomyselným neviditeľným plášťom v podobe prírodného repelentu s účinnou látkou PMD.

Ako prírodný repelent funguje a ako si vedie v porovnaní s toxickým syntetickým variantom?

V tomto článku sa dozviete:

  • Aké výhody prináša rýdzo prírodný repelentný prípravok.
  • Ako funguje účinná látka obsiahnutá v prírodnom repelente.
  • Prečo vykazuje overenú účinnosť porovnateľnú so syntetickými toxickými prípravkami.

Prírodný repelent ako bezpečná ochrana pred hmyzom pre dospelých aj deti

Hneď po objavení účinnej repelentnej látky rastlinného pôvodu PMD (p-mentán-3,8-diol) z eukalyptového oleja v roku 1990 začal vývoj, ako vyťažiť potenciál prírody naozaj naplno. To sa podarilo vďaka moderným technológiám, kedy je možné získať veľmi vysokú koncentráciu repelentného extraktu a zároveň eliminovať možné nežiaduce dráždivé účinky.[1] Keď k tomu navyše pripočítame rýdzo prírodný pôvod rastlinnej látky, získame účinný sprej proti hmyzu, ktorý nedráždi ani citlivú či detskú pokožku a nepredstavuje toxické riziko pre zdravie.

Vďaka prírodnému pôvodu a overenej netoxicite vzhľadom na minimálny prechod pokožkou, ponúka repelent s patentovaným PMD extraktom celý rad výhod.

  • Vykazuje vysokú a spoľahlivú účinnosť.
  • Hodí sa pre osoby s citlivou pokožkou aj deti.
  • Bezpečný aj pre dlhodobé a časté užívanie.

Prírodný repelent Goodie obsahuje vysokú koncentráciu účinného rastlinného extraktu PMD získaného modernou technológiou. Poskytuje účinnú ochranu až pred 3 500 druhmi krvsajúceho hmyzu a vďaka netoxickému zloženiu a nedráždivosti pokožky je vhodný pre deti aj dospelých.

Ako rýdzo prírodná látka chráni pred komármi, kliešťami a ďalším krvsajúcim hmyzom?

Rastlinná repelentná látka PMD neslúži primárne na odpudenie, zastrašenie či otrávenie hmyzu, ale poskytuje maskovanie ľudského pachu pred citlivými hmyzími senzormi.

Vďaka tomu, že vás hmyz nenájde, nedôjde ani k pokusnému uhryznutiu či uštipnutiu, takže maskovanie predstavuje naozaj efektívnu ochranu, ako sa čo najviac vyhnúť štípancom. Tento spôsob maskovania dokonale zmätie až 3 500 druhov bodavého hmyzu vrátane muchničiek, moskytov, ôs, včiel, múch, ovadov, kliešťov, bĺch, komárov.[1]

TIP: Ak sa chcete stať pre krvilačný hmyz ešte menej atraktívny až odpudivý, nezabúdajte na dostatočný príjem vitamínov skupiny B. Ich doplnenie samo o sebe nenahrádza repelent, ale môže pomôcť ešte viac zvýšiť ochranu pred uštipnutím či uhryznutím od hmyzu. 

Pôsobivá a vedecky overená účinnosť porovnateľná so syntetickými toxickými repelentmi

Prírodné netoxické PMD vykazuje rovnakú až vyššiu efektivitu repelentného pôsobenia v porovnaní s toxickým DEET, čo je pôvodne pesticíd využívaný v poľnohospodárstve a zároveň často prítomná účinná syntetická látka v repelentoch s preukázaným negatívnym pôsobením na ľudské zdravie. [3]

Syntetické DEET síce odpudí hmyz, ale k tomu pomerne často spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky - kožné reakcie či negatívne vplyvy na nervový systém blokáciou enzýmu rozkladajúceho toxíny. Používanie týchto toxických repelentov ohrozuje ľudské zdravie, doslova sa nehodí pre kontakt s citlivou detskou pokožkou a zároveň môže citeľne narušovať vodné ekosystémy. [2]

Pri správnej aplikácii kvalitného koncentrovaného repelentu na pokožku poskytuje PMD maskovanie pred krvsajúcim hmyzom po dobu 5 až 7 hodín, avšak pri dlhšom pobyte v prírode sa oplatí účinnosť podporiť opätovnou aplikáciou po kratšom čase. [4]

Keď sa nabudúce vydáte do prírody, skontrolujte si, aký repelent používate a to nielen pre svoju ochranu, ale aj svojich detí. Pri tesnom kontakte s pokožkou sa rozhodne oplatí zvoliť prírodnú netoxickú alternatívu a to navyše bez kompromisu na účinnosti, ktorá je podľa vedeckých dôkazov zhodná až vyššia práve v porovnaní s toxickou syntetikou.

Dbáte na dôslednú ochranu pred krvilačným hmyzom, ktorý prenáša mnoho chorôb? A počuli ste už o prírodnom repelente, alebo doposiaľ používate potenciálne rizikový syntetický variant? Dajte vedieť, aké máte skúsenosti.

 






Autor: Šárka Stuchlíková
Tisk